Nowe drogi dla gminy Ciężkowice
2017-01-20
Kilka miejscowości w gminie Ciężkowice (powiat tarnowski) wzbogaciło się o około 6,5 km nowej jezdni. Naprawić drogi, które zostały uszkodzone w wyniku klęsk żywiołowych, udało się dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

-Teren podgórski, w którym leży gmina Ciężkowice, jest bardziej narażony na zniszczenia podczas intensywnych opadów, powodzi czy podtopień niż drogi przebiegające na równinach. W ramach trzech transz przekazaliśmy samorządowi gminnemu 1 150 000 złotych dotacji na usuwanie szkód popowodziowych - powiedział podczas spotkania z przedstawicielami samorządu Ciężkowic i mieszkańcami gminy wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

Pierwszą transzę gmina otrzymała w marcu 2016 roku, kolejne – latem i w listopadzie. Dzięki tym pieniądzom udało się wykonać gruntowną przebudowę. Zakres prac obejmował nie tylko nową nakładkę bitumiczną, ale także remont przepustów, wykonanie nowych fos przy drogach czy uzupełnienie ubytków w jezdni i nadbudowę poboczy.

-Muszę stwierdzić, że samorząd w Ciężkowicach sprawnie zrealizował inwestycje, wykorzystał środki i szybko je rozliczył - podsumował wicewojewoda.
WWGawron-Ciezkowice7WWGawron-Ciezkowice1WWGawron-Ciezkowice2WWGawron-Ciezkowice3WWGawron-Ciezkowice4WWGawron-Ciezkowice6WWGawron-Ciezkowice8
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj