Pani Premier otworzyła nowoczesną pracownię rezonansu
2016-12-21
Prezes Rady Ministrów Beata Szydło wzięła udział w uroczystym otwarciu nowej pracowni rezonansu magnetycznego w Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. W wydarzeniu uczestniczyli także wojewoda małopolski Józef Pilch, starosta oświęcimski Zbigniew Starzec oraz dyrektor ZOZ Sabina Bigos-Jaworowska.

- Oświęcim to miejsce szczególne, co roku przyjeżdżają tu miliony turystów. Powiat oświęcimski i miasto musi sprostać wyzwaniu, by ludzie, którzy odwiedzają naszą ziemię, byli bezpieczni – mówiła premier Beata Szydło. – Nowoczesna aparatura to także kluczowa inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Wierzę, że nowy sprzęt będzie służył jak najlepiej pracy szpitala, że pacjenci będą zadowoleni.

Pracownia rezonansu magnetycznego w Oświęcimiu powstała dzięki wsparciu budżetu państwa.

- Jeżeli pojawia się inicjatywa, którą podejmują samorządy, to się włączamy. Szczególnie kładziemy nacisk na sprawy związane z bezpieczeństwem i godnym życiem naszych obywateli. Tak, by byli przekonani, że potrzebną pomoc otrzymają szybko i sprawnie – podkreśliła Beata Szydło. – Jesteśmy wszyscy na służbie. Samorządowcy i my pracujący w rządzie. Służymy Polakom, by spełniać te zadania, na które czekają.

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego została zrealizowana dzięki rządowemu dofinansowaniu i wsparciu premier Beaty Szydło. Inwestycja kosztowała ok. 4 mln zł, a ponad 3 mln zł przekazał rząd.

Zdjęcia: P. Tracz /KPRM/
Oswiecim-Premier-6Oswiecim-Premier-2Oswiecim-Premier-3Oswiecim-Premier-4Oswiecim-Premier-5Oswiecim-Premier-1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj