Piękny wiek!
2016-11-16
Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów ma już 55 lat. W Sali Teatralnej Nowego Centrum Administracyjnego w Krakowie odbyły się uroczyste obchody tego pięknego jubileuszu.

Uczestniczący w uroczystościach wojewoda małopolski Józef Pilch złożył jubilatom serdeczne życzenia wszelkiego dobra oraz optymizmu i pogody ducha. Przywołał również słowa Jana Pawła II, który nazwał jesień życia "szczególnym zadaniem" – „powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć”.

- Nie mam wątpliwości, że za wypełnienie tak zdefiniowanego zadania Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów powinien otrzymać najwyższą ocenę. Państwa jubileusz jest imponujący, a Wasza aktywność stanowi dowód tego, jak ważne są wszelkie propozycje, które pozwalają rozwijać kondycję fizyczną i intelektualną seniorów oraz ich potrzeby społeczne. Zapewniam Państwa, że dla polskiego rządu dbałość o Wasze środowisko jest jednym z priorytetów. Darmowe leki dla osób po 75. roku życia, Kluby Senior Plus, rozwój sieci Dziennych Domów Senior Plus oraz wyższe finansowanie tych placówek – to działania mające bezpośrednio przełożyć się na podniesienie jakości życia osób starszych – powiedział Józef Pilch.

Wojewoda przypomniał także spotkanie z seniorami, które odbyło się w naszym Urzędzie w ramach obchodów Dnia Numeru 112:

- Chciałbym, aby wiedzieli Państwo, że mój Urząd jest otwarty na Wasze inicjatywy. Pamiętam, jak 11 lutego – z okazji Dnia Numeru 112 – odwiedzili mnie w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim seniorzy. Byliśmy zaskoczeni ich dociekliwością, wiedzą, ciekawymi propozycjami i merytoryczną rozmową. Bardzo chciałbym, aby takich spotkań było więcej.

Obchody jubileuszu uświetnił występ Chóru „Wrzos” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Zagórzanie”.
55_lecie_zw_emerytow00655_lecie_zw_emerytow00155_lecie_zw_emerytow00255_lecie_zw_emerytow00355_lecie_zw_emerytow00455_lecie_zw_emerytow00555_lecie_zw_emerytow00755_lecie_zw_emerytow00855_lecie_zw_emerytow00955_lecie_zw_emerytow010
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj