Annual Business in Małopolska Meeting 2016
2016-11-03
Krakowski Park Technologiczny już po raz siódmy zorganizował Annual Business in Małopolska Meeting 2016, podczas którego przedstawiciele świata polityki i biznesu rozmawiali o innowacyjności w gospodarce. W uroczystej gali uczestniczyli m.in. Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Józef Pilch, wojewoda małopolski, oraz Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.

Józef Pilch docenił pracę zarówno przedsiębiorców inwestujących w Małopolsce, jak i Krakowskiego Parku Technologicznego, który wspiera realizację rządowego Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

- Dzisiaj już nie prowadzimy dyskusji, czy istnieje potrzeba rozwijania innowacyjności. Wiemy doskonale, że nowe technologie stały się podstawą – swoistym fundamentem większości branż gospodarczych. Są obecnie najważniejszym wyznacznikiem prawidłowego funkcjonowania wolnego rynku, który bezdyskusyjnie związany jest z ich rozwojem – mówił Józef Pilch. – Żeby ten progres w sferze gospodarczej mógł nastąpić, potrzeba nam szybkiego i spójnego działania. To oczywiste, że rozwój Małopolski w dużej mierze jest zależny od przedsiębiorców, ich inicjatyw oraz kreatywności.

Tegoroczna edycja ABiMM była pierwszą, podczas której zostały wręczone nagrody KPT . Za szczególne zasługi dla polskiego biznesu wyróżniona została m.in. gmina Zator. Nagrody wręczyli Jadwiga Emilewicz, Józef Pilch oraz Jacek Krupa. Specjalną nagrodę KPT otrzymała Krystyna Sadowska, dyrektor działu promocji i rozwoju strefy, pomysłodawczyni ABiMM.

Zdjęcia: Krakowski Park Technologiczny
krakowski_park_techn001krakowski_park_techn002krakowski_park_techn003krakowski_park_techn004krakowski_park_techn005krakowski_park_techn006
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj