Wokół wartości, do pielęgnowania których zobowiązał nas św. Jan Paweł II
2016-10-20
Uniwersytet Papieski w Krakowie zainaugurował rok akademicki 2016/2017. Podczas uroczystości nie zabrakło odwołań do myśli św. Jana Pawła II. Nasz wielki Rodak, jak powiedział ostatnio kardynał Stanisław Dziwisz, „nadal przemawia, inspiruje, stanowi punkt odniesienia dla wielu ludzi na całym świecie”.

Szczególnie wyjątkowymi częściami uroczystości były immatrykulacja studentów I roku oraz wręczenie nagród, medali i odznaczeń. Wojewoda małopolski odczytał również list, który prezydent Andrzej Duda skierował do społeczności uczelni.

W swoim wystąpieniu wojewoda podkreślił, że absolwenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II dzięki zdobytemu wykształceniu mogą z otwartym umysłem przekraczać granice oraz wyznaczać kolejnym pokoleniom nowe horyzonty. To przecież nauka – co wielokrotnie podkreśla pani premier Beata Szydło – jest filarem rozwoju naszego kraju.

- Wszystkim Państwu życzę, aby rozpoczynający się rok akademicki był rokiem pełnym ambitnych wyzwań i wielu sukcesów. Drodzy Studenci, niech to będzie przełomowy moment na poszerzanie wiedzy, rozwijanie pasji i umiejętności. Wykorzystajcie ten czas, jakim są studia, najlepiej, jak tylko potraficie. Cieszcie się nim. To jest Wasz czas – powiedział Józef Pilch.
upjp2_inaug008upjp2_inaug001upjp2_inaug002upjp2_inaug003upjp2_inaug004upjp2_inaug005upjp2_inaug006upjp2_inaug007upjp2_inaug009upjp2_inaug010upjp2_inaug011
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj