Zmierzysz się?
2016-09-27
Pod takim hasłem rusza w roku szkolnym 2016/2017 I edycja Olimpiady Statystycznej. Zapisy trwają od 19 września do 15 października 2016 roku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, oraz Józef Pilch, wojewoda małopolski.

Olimpiada Statystyczna jest nowością w polskim systemie oświaty. Ma charakter interdyscyplinarny – jej zakres obejmuje statystykę w powiązaniu z wybranymi zagadnieniami z matematyki, informatyki, geografii, przyrody, przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych. Oprócz wiedzy Olimpiada sprawdza umiejętności praktycznego korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej, interpretacji danych i argumentacji.

Takie podejście wynika z przekonania Organizatorów, że istotnym składnikiem przygotowania do życia w społeczeństwie informacyjnym i gospodarce opartej na wiedzy powinna być znajomość metod i narzędzi analizy statystycznej, niezbędna do diagnozowania i rozwiązywania problemów w środowisku pracy, w firmie, a nawet w gospodarstwie domowym.

Organizatorami Olimpiady Statystycznej są: Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do udziału w trójstopniowej rywalizacji – podczas zawodów szkolnych (w listopadzie 2016 r.), okręgowych (w styczniu 2017 r.) i centralnych (w marcu/kwietniu 2017 r.).

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady Statystycznej znajdują się na stronie internetowej.
baner_statystyka
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj