Kraków razem z NATO
2016-07-09
Szczyt NATO odbył się w Warszawie, ale także Kraków przygotował szereg wydarzeń pokazujących, jak wspaniałe mamy wojsko.

W ramach Ogólnopolskich Dni NATO – Warszawa, Kraków razem z NATO – Szczyt 8-9 VII 2016 r. na placu Wielkiej Armii Napoleona mogliśmy wysłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej w Krakowie oraz zobaczyć pokaz musztry wojskowej. Z kolei w Muzeum Lotnictwa Polskiego można było obejrzeć stoiska ze sprzętem wojskowym oraz wystawę na temat osiągnięć polskiego lotnictwa na arenie międzynarodowej.

Wiele atrakcji było też w parku im. Henryka Jordana. Musztra paradna Straży Granicznej, koncerty pieśni wojskowych, gry i zabawy – to tylko niektóre z nich. Nieodmiennie sporym zainteresowaniem cieszyła się tradycyjna grochówka wojskowa. Nie zabrakło więc ani wrażeń artystycznych, ani edukacji czy rozrywki.

Wojewoda małopolski Józef Pilch, zapraszając Małopolan do udziału w wydarzeniach towarzyszących Ogólnopolskim Dniom NATO w Krakowie, podkreślił: „Pokój nie jest nam dany na zawsze. Ważne, abyśmy podczas jego trwania wspólnie budowali fundament bezpieczeństwa. Takim fundamentem jest NATO. Polska od 17 lat uczestniczy w tej międzynarodowej współpracy wojskowej. (…) Ja chciałbym, aby Państwo czuli się bezpiecznie w naszej ukochanej Ojczyźnie, ale przede wszystkim w Małopolsce”.

Więcej zdjęć
nato028nato030nato025nato021nato017
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj