Debata o Światowych Dniach Młodzieży
2016-06-28
W Radiu Kraków odbyła się debata „ŚDM – gotowi na wszystko?”. Wzięli w niej udział wojewoda małopolski Józef Pilch, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, burmistrz Wieliczki Artur Kozioł oraz ks. Adam Parszywka – dyrektor biura prasowego ŚDM. Spotkanie prowadził redaktor Jacek Bańka.

Wśród poruszonych tematów znalazły się: transport i komunikacja, dostęp do usług komunalnych, zabezpieczenie medyczne, praca policji i innych służb czy wpływ uroczystości na promocję regionu.

Wojewoda Józef Pilch podkreślił, że w ramach intensywnych przygotowań przeanalizowano szereg aspektów i zagadnień – tak, aby plan był adekwatny do skali przedsięwzięcia. Podstawowym założeniem było to, że z jednej strony Kraków i Małopolska będą mogły normalnie funkcjonować w czasie Światowych Dni Młodzieży, a z drugiej – tam, gdzie będą pielgrzymi, będą też właściwe służby odpowiedzialne za zabezpieczenie medyczne czy porządek publiczny.

„Światowe Dni Młodzieży to promocja regionu, naszej kultury, naszych smaków. Pielgrzymi będą mieli okazję to poznać, a potem zabiorą to do swoich 200 krajów – obraz naszej gościnności. I powiedzą: warto przyjechać do Krakowa, do Wieliczki" – mówił wojewoda Józef Pilch.

Zachęcamy do obejrzenia debaty!
Debata w Radiu Kraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj