Kolejny odcinek Informatora regionalnego
2016-06-15
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka "Informatora regionalnego" – programu emitowanego na antenie TVP3 Kraków i dostarczającego informacji o Światowych Dniach Młodzieży 2016.

W najnowszym odcinku możemy usłyszeć o tym, jak kolej przygotowuje się na przybycie gości z całego świata. Jak zauważa wojewoda małopolski Józef Pilch, pociąg to najszybszy i najpewniejszy środek lokomocji. Dlatego też Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapewni ok. 700 dodatkowych połączeń i będzie miało w rezerwie ok. 200 maszyn, które pozwolą pielgrzymom dotrzeć do celu.

Z programu dowiemy się również m.in., jak podczas lipcowych uroczystości będą działać apteki i jakie ułatwienia dla pielgrzymów przewidział Urząd Miasta Tarnowa.

Jeden z uczestników Światowych Dni Młodzieży w Madrycie opowie też o tym, jak w prosty sposób mieszkańcy miasta pomagali pielgrzymom przetrwać niesamowity upał, który wówczas panował. Dla młodych ludzi były to niezwykłe i niezapomniane gesty dobroci.

Przypominamy, że „Informator regionalny” emitowany jest w TVP3 Kraków od 4 maja 2016 r. Premierowe odcinki możemy zobaczyć w środy o godzinie 22.00 (po wieczornym wydaniu „Kroniki"), zaś powtórki – w piątki o 18.15 i w niedziele o 19.05.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Informator regionalny
informator logo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj