Uśmiech dziecka: bezcenne
2016-06-01
1 czerwca nasza uwaga koncentruje się na sprawach dzieci. Wyraźniej też widać wtedy wszelkie problemy, które dotykają najmłodszych. Pewnie dlatego koncert charytatywny dla Emila Koryczana w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Krakowie miał tak wyjątkowy charakter i u uczestników wywołał wiele wzruszeń.

Trudno się dziwić. Dziecko boryka się z ciężką chorobą serca, którą mogą wyleczyć tylko kosztowne operacje. Koncert był formą podziękowania wszystkim darczyńcom. To ich zaangażowanie zaowocowało tym, że na koncie Emilka jest już kilka milionów złotych, które zostaną przeznaczone na leczenie chłopca.

Wzruszona mama Emila, dziękując wszystkim, którzy wsparli akcję, mówiła, że jest zaskoczona aż tak dużym odzewem i tak ogromną życzliwością. „To niespotykane, że zechcieli Państwo wesprzeć obce dziecko” – podkreślała pani Kasia. Prowadzący koncert Tomasz Kammel zaprotestował jednak, wskazując, że taka skala pomocy jest najlepszym dowodem na to, że Emil bynajmniej nie jest obcy, a wręcz przeciwnie – jest ważny dla wszystkich, którzy przyszli na koncert lub zaangażowali się w akcję zbierania pieniędzy.

Przedsięwzięcie jest objęte patronatem honorowym wojewody małopolskiego Józefa Pilcha.
emil01emil03emil02
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj