Kraków pamięta o bohaterach spod Monte Cassino
2016-05-20
Osiedle Niepodległości – to tam mieści się pomnik Żołnierzy II Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Władysława Andersa. W tym miejscu krakowianie spotykają się co roku, by oddać hołd bohaterom, którzy walczyli pod Monte Cassino. Właśnie mijają 72 lata od pamiętnego momentu, gdy na ruinach klasztoru zatknięta została polska flaga.

Tamte wydarzenia przeszły do historii jako jedna z najkrwawszych bitew II wojny światowej. Polacy zaś pokazali się od najlepszej strony, jako wytrwali żołnierze odważnie i heroicznie dążący do celu.

„O bohaterach spod Monte Cassino i ich poświęceniu będziemy zawsze pamiętać. Złotymi zgłoskami zapisali się w historii Polski i świata i na zawsze będą stanowić wzór waleczności i patriotyzmu” – mówił wojewoda Józef Pilch, składając kwiaty przy pomniku.
Rocznica Monte Cassino (1)Rocznica Monte Cassino (2)Rocznica Monte Cassino (3)Rocznica Monte Cassino (4)Rocznica Monte Cassino (5)Rocznica Monte Cassino (6)Rocznica Monte Cassino (7)Rocznica Monte Cassino (8)Rocznica Monte Cassino (9)Rocznica Monte Cassino (10)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj