Wchodź dobrym człowiekiem, odejdź lepszym
2016-05-13
W ramach jubileuszów 50-lecia działalności Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, 50. rocznicy powołania Kliniki Chirurgii Dziecięcej oraz 40. rocznicy działalności Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej odbyła się konferencja naukowa 40. Spotkania Kliniczne Chirurgów Dziecięcych z Pediatrami. W jej uroczystym otwarciu wziął udzial Józef Pilch, wojewoda malopolski.

„Ta – czterdziesta już – konferencja pokazuje, jak ważny jest kontakt między lekarzami pediatrii a chirurgami dziecięcymi i jak pozytywnie na rozwój obu gałęzi medycyny wpływają dialog i wzajemne przekazywanie sobie naukowo-dydaktycznych spostrzeżeń. Jestem przekonany, że sukcesy Szpitala są rezultatem tej – tak konsekwentnie prowadzonej – współpracy oraz Państwa starań o konstruktywną wymianę wiedzy i doświadczeń” – powiedział Józef Pilch.

Leczenie i dbałość o zdrowie to jedno z wielu zadań lekarskich. Dzięki współpracy różnych dziedzin medycyny rekonwalescencja pacjentów przebiega szybciej, a profilaktyka staje się coraz skuteczniejsza. Pokonywanie przeciwności w walce o zdrowie dziecka dla pediatrów i chirurgów dziecięcych to najważniejszy cel, motywujący ich do ciągłego rozwoju. Dobry lekarz – mający na uwadze tak ważne założenia – musi ciągle stawać się lepszym lekarzem. Słowa na murach greckiej świątyni Asklepiosa – „Wchodź dobrym człowiekiem, odejdź lepszym” – w przypadku pediatrów nabierają więc szczególnego znaczenia.
Prokocim IProkocim IIProkocim IIIProkocim IV
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj