Z uwagą o sprawach Gołczy
2016-03-15
Kolejną gminą, którą odwiedził wicewojewoda Piotr Ćwik, jest Gołcza. Właśnie w taki sposób – wsłuchując się w głos samorządowców – chcę lepiej poznać sprawy Małopolski i autentycznie uczestniczyć w życiu jej mieszkańców – powtarza wicewojewoda.

Okazją do odwiedzenia Gołczy była jubileuszowa (dwudziesta) sesja Rady Gminy. Poruszono na niej szereg tematów istotnych z punktu widzenia mieszkańców. Dyskutowano m.in. o ochronie przeciwpożarowej, oświacie, remontach dróg czy bezpieczeństwie. Jak zaznaczył obecny na sesji Wojciech Domagała – komendant powiatowy policji w Miechowie – ta ostatnia kwestia jest w Gołczy na wysokim poziomie i gmina prezentuje się na tle całego powiatu bardzo dobrze.

Wójt Lesław Blacha poruszył również sprawę realizacji programu „Rodzina 500 plus” – w gminie Gołcza skorzysta z niego blisko pół tysiąca rodzin.

Wicewojewoda Piotr Ćwik zwrócił uwagę na to, że dla całej Małopolski, także dla Gołczy, bez wątpienia największym wyzwaniem tego roku będą Światowe Dni Młodzieży. Dlatego – jak zaznaczył – tak ważna jest aktywność wolontariuszy oraz gościnność mieszańców podkrakowskich gmin, w których pielgrzymi będą mogli się zatrzymać podczas lipcowych uroczystości.
Golcza 1Golcza 2Golcza 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj