Małopolskie wyróżnienia za wybitne postawy
2016-03-10
Tytuły Człowieka Roku oraz Małopolanina Roku wręczane są nielicznym osobom. Ci, które je otrzymują, w minionym roku odznaczyli się wyjątkową postawą. Postawą, która służyć będzie za wzór dla innych Małopolan.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski tytuły Małopolanina Roku 2015 przyznało Zofii Gołubiew, wieloletniej Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie, oraz księdzu Jackowi Stryczkowi, inicjatorowi akcji „Szlachetna Paczka”. Zaś Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP tytuły Człowieka Roku 2015 przyznała Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu oraz Janowi Olszewskiemu, byłym Premierom Rzeczypospolitej Polskiej.

Gratulacje wyróżnionym osobom złożył Józef Pilch, wojewoda małopolski. Do każdego laureata bezpośrednio skierował słowa uznania za jego dokonania.

Panie i Panowie. Jest też coś, co łączy wszystkie wymienione osoby. Ludzie wielcy są skromni. Każdy z nich może o sobie powiedzieć: Jestem tyle wart, ile dałem z siebie innym – mówił wojewoda Pilch - Dziękuję kapitule, która dostrzegła i wyróżniła dziś skromnych i wielkich.
czlowiek roku 1czlowiek roku 2czlowiek roku 3czlowiek roku 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj