Integracja poprzez sport, czyli IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych uważamy za otwarte!
2016-03-10
W Zakopanem rozpoczęły się IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W uroczystym otwarciu udział wzięli Andrzej Duda, Prezydent RP wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. W spotkaniu na Wielkiej Krokwi uczestniczył także Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski.

Do tego, że prezydent Andrzej Duda jest sympatykiem sportu i aktywnego wypoczynku, nikogo nie trzeba przekonywać. Wielokrotnie udowadniał swoją sprawność na małopolskich stokach. Tym razem w roli kibica postanowił wraz z małżonką i przyjaciółmi dopingować uczestników zimowych igrzysk.

- Zwyciężyć w zawodach to wielka satysfakcja i ogromnie ważne, ale tak naprawdę nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby czasem się przełamać, przełamać swój ból, zmęczenie, zniechęcenie i trudności; by uprawiać sport i być uśmiechniętym i szczęśliwym, że się jest we współzawodnictwie przyjaciół – mówił prezydent.

To już dziewiąte spotkanie pod Giewontem. Tym razem patronat honorowy nad działalnością ruchu Olimpiad Specjalnych objęła Pierwsza Dama i to ona otworzyła uroczystość w samym sercu Zakopanego.

Wzorem moich poprzedniczek, pani Jolanty Kwaśniewskiej, pani Marii Kaczyńskiej i pani Anny Komorowskiej mogę kontynuować tradycję wspierania ruchu olimpiad specjalnych w Polsce. Bardzo cieszę się, że to wydarzenie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem i przybywa coraz więcej zawodników, którzy chcą w ten sposób pokonywać swoje własne bariery i zmagać się w sportowej rywalizacji – mówiła Agata Kornhauser-Duda otwierając zawody.
Zakopane 1Zakopane 2Zakopane 3Zakopane 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj