Powoli i z rozwagą do przodu
2016-02-25
Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży są coraz bardziej zaawansowane. Każdy aspekt analizowany jest wnikliwie i wielopoziomowo. Wiele spraw wyjaśnia opracowany już projekt specustawy. Także budując zespół, zawsze należy rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Zarówno w przypadku Światowych Dni Młodzieży, jak i zmian kadrowych liczy się dobra organizacja. Ta zaś ma sens, jeśli opiera się na ewolucji, a nie na rewolucji. „Ja nie zwalniam, ale reformuję” – mówi wojewoda Józef Pilch w rozmowie w Radiu Kraków.

Oprócz tych dwóch wątków wojewoda mówił też o pierwszym szkoleniu dotyczącym realizacji programu „Rodzina 500 plus”. Odbyło się ono 24 lutego i uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich małopolskich samorządów. Wojewoda podkreśla, że zadba o to, by rodziny otrzymały pełną informację na temat programu. Temu służą infolinia, która została uruchomiona, oraz kolejne szkolenia i praca wolontariuszy.

„Cieszę się, że ten program wszedł. (…) Nie należy się śpieszyć. Powolutku. Będą wolontariusze. Jest infolinia. Będziemy starali się do każdej rodziny dotrzeć. (…) Do każdego dziecka dotrą pieniądze. One po prostu czekają na was” – mówi Józef Pilch.

Cała rozmowa
wojewoda rk
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj