Zdrowie dzieci jest najważniejsze
2016-01-29
Istnieje od pół wieku. Na swoim koncie ma dokonania na skalę światową. Granice niemożliwego przekraczane są tu wielokrotnie. Wszystko dzięki zespołowi lekarzy i pielęgniarek, którzy dla dzieci mogą zrobić wszystko. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu odwiedził wojewoda Józef Pilch.

Dyrektor Maciej Kowalczyk mówi, że jubileusz 50-lecia był okazją, by pracownicy zapytali samych siebie, czy zrobili wszystko, aby dzieci otrzymywały najlepszą opiekę. „Możemy spoglądać w lustro bez lęku” – odpowiada. Szpital bowiem przez ten czas nieustannie się rozwijał, modernizował oddziały i wprowadzał najnowsze rozwiązania, dobro dzieci zawsze stawiając na pierwszym miejscu. Takie zresztą jest motto szpitala w Prokocimiu. Operacje na sercu wielkości mandarynki lub przypadek Adasia, którego udało się uratować, mimo że temperatura jego ciała spadła do 12o C, to niektóre z historii opisanych w książce prof. Janusza Skalskiego.

Zwiedzając kompleks, wojewoda zauważył, że osiągnięcia lekarzy są imponujące, a ich praca zasługuje na szczególne wyróżnienie. „Życzę Wam, abyście nigdy nie stracili tego zapału. To, co tu robicie, jest wielkie. Możecie liczyć na moje wsparcie. Bo zdrowie dzieci jest najważniejsze” – powiedział Józef Pilch.
Szpital Prokocim 3Szpital Prokocim 1Szpital Prokocim 2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj