Wiceminister zdrowia o zabezpieczeniu medycznym podczas ŚDM
2016-01-19
19 stycznia wojewoda małopolski Józef Pilch spotkał się z przedstawicielami służb medycznych w celu omówienia działań mających zapewnić bezpieczeństwo w czasie Światowych Dni Młodzieży.

W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy wojewody Pilcha uczestniczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz oraz przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Wojewoda podkreślił znaczenie zabezpieczenia medycznego dla pielgrzymów, którzy przybędą do Małopolski. Minister Tombarkiewicz zaznaczył, że kluczowe rozstrzygnięcia zostaną zawarte w przygotowywanej specustawie, która jest w końcowej fazie procedowania.

Uczestnicząca w spotkaniu dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Małgorzata Popławska, odnosząc się również do przygotowywanego aktu prawnego, stwierdziła, że należy pamiętać o zwiększeniu liczby personelu, wcześniejszym wstrzymaniu zabiegów planowanych oraz rezerwacji krwi i zabezpieczeniu materiałowo-lekowym.

Wśród kwestii omawianych w trakcie spotkania podkreślono znaczenie odpowiedniego przygotowania map elektronicznych, dzięki którym ponad 100 dodatkowych karetek będzie gotowych szybko dotrzeć do potrzebujących. Wśród rozważanych rozwiązań brane jest pod uwagę także wspólne z miastem utworzenie aplikacji, dzięki której pielgrzymi będą mieli łatwy dostęp do informacji na temat dyżurów w szpitalach i aptekach.

Więcej zdjęć
Wiceminister zdrowia SDM 1Wiceminister zdrowia SDM 2Wiceminister zdrowia SDM 3Wiceminister zdrowia SDM 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj