Krakowskie konsulaty aktywnie wspierają przygotowania do ŚDM
2016-01-07
7 stycznia wojewoda małopolski Józef Pilch spotkał się z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego w celu omówienia wspólnych działań w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy wojewody Pilcha uczestniczył minister Paweł Majewski, pełnomocnik Rady Ministrów ds. Organizacji ŚDM, oraz przedstawiciele kilkunastu krajów reprezentowanych przez korpus dyplomatyczny w Krakowie.

Spotkanie było nie tylko okazją do pierwszego spotkania z wojewodą w tak szerokim gronie, ale przede wszystkim szansą do omówienia wyzwań, jakie niosą Światowe Dni Młodzieży. Wojewoda podkreślił znaczenie sprawnych działań związanych z udzielaniem wsparcia pielgrzymom. Mam nadzieję, że w przypadku sytuacji wymagającej Państwa wsparcia, nie pozostawicie swoich rodaków bez pomocy – powiedział wojewoda Pilch.

Korpus dyplomatyczny zadeklarował gotowość włączenia się w prace przygotowawcze. Rozważano przyspieszenie wszelkich procedur związanych z wydawaniem tymczasowych dokumentów tożsamości w przypadku utraty paszportu.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele komitetu organizacyjnego – ks. bp Damian Muskus OFM, pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych RP ds. ŚDM ambasador Jerzy Chmielewski. Jednocześnie zapowiedziano kolejne robocze spotkania mające usprawnić przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

Więcej zdjęć
sdm 1sdm 2sdm 3sdm 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj