Inspektorzy skontrolowali bezpieczeństwo pasażerów busów
2015-10-12
W dniach 7 i 9 października br. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili na terenie województwa małopolskiego kontrole pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. Kontrole polegały na ważeniu „busów” w celu sprawdzenia, czy wpisana do dowodu rejestracyjnego maksymalna ilość osób nie została zawyżona.

Inspektorzy poddali ważeniu 121 pojazdów, z czego w 29 przypadkach stwierdzono niezgodności masy własnej. Wpisana do dowodów rejestracyjnych dopuszczalna ilość osób, która może być nimi przewożona, została nieprawidłowo oznaczona. Dowody rejestracyjne tych pojazdów zostały zatrzymane.

Działania miały na celu weryfikację zapisów zawartych w dowodach rejestracyjnych, dotyczących wpisów wartości masy własnej i maksymalnej ilości pasażerów, jaka może być przewożona pojazdem.

Przewożenie pasażerów w ilości zgodnej z warunkami i parametrami technicznymi pojazdu ma kluczowe znaczenie, zarówno dla bezpieczeństwa przewożonych osób, jak i innych uczestników ruchu.
BusyDSC_0848
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj