Nowe samochody dla pogotowia ratunkowego w Małopolsce
2015-10-01
Wojewoda Małopolski dofinansuje zakup 21 nowych samochodów, które zastąpią najbardziej eksploatowane karetki pogotowia ratunkowego. Jeszcze w tym roku nowe ambulanse pojawią się w 17 powiatach, w tym w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, którego podmiotem tworzącym jest Województwo Małopolskie.

Od 2012 roku w Małopolsce systematycznie zwiększa się liczba zespołów ratownictwa medycznego – obecnie mamy ich w województwie 125. Funkcjonują one w różnym wymiarze czasowym, od dyżurów całodobowych po 16 i 12 godzinne.

Jednym z podstawowych elementów prawidłowego działania systemu ratownictwa medycznego jest sprawny tabor samochodowy. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim na bieżąco prowadzone są analizy stanu technicznego karetek i innych czynników, takich jak np. liczba interwencji czy warunki topograficzne, w jakich działają zespoły ratownictwa medycznego.

Wojewoda Małopolski postanowił wesprzeć finansowo zakup 21 nowych samochodów. Najwięcej, bo aż 3 pojazdy trafią do krakowskiego pogotowia, na 2 może liczyć pogotowie sądeckie i tarnowskie. Pozostałe trafią do powiatów proszowickiego, bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, gorlickiego, limanowskiego, miechowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, suskiego, wadowickiego, tatrzańskiego i dąbrowskiego.
Karetka_2015
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj