Małopolska Inauguracja Roku Szkolnego
2015-09-01
Dzień 1 września jest dla wszystkich uczniów i nauczycieli corocznym powrotem do szkoły po wakacjach i rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Tegoroczna wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zębie w powiecie tatrzańskim. W uroczystych obchodach udział wzięli m.in. Urszula Augustyn, wiceminister edukacji narodowej, Jerzy Miller, wojewoda małopolski oraz Leszek Zegzda, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Rozpoczęcie roku szkolnego jest szczególnym momentem dla wszystkich uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Dzieci po raz pierwszy przekraczają próg szkoły i rozpoczynają swoją edukację.

Tegoroczny początek szkoły jest ważny przede wszystkim dla sześciolatków. Rok szkolny 2015/2016 jest pierwszym, w którym obowiązkiem szkolnym zostały objęte wszystkie dzieci w tym wieku. Według danych z ankiet przeprowadzonych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w czerwcu i lipcu br. do szkół podstawowych w Małopolsce wybierało się ponad 46 tys. pierwszoklasistów, z czego ponad 25 tys. sześciolatków.

Wojewódzkie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 odbywały się w Zębie. Były one połączone z oddaniem do użytku nowego budynku Zespołu Szkół w Zębie. Dzięki inwestycji powstał nowoczesny czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej ponad 2 tys. m2, który jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowo wybudowanym budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie od nowego roku szkolnego będzie się uczyło ok. 100 dzieci.
20150901_152111DSC_3157_1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj