Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa
2015-08-26
5 września 2015 roku odbędzie się czwarta ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie, zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tym razem będziemy czytać „Lalkę” Bolesława Prusa.

W ubiegłych latach do akcji włączyły się tysiące osób z całej Polski, a także spoza jej granic. Najpierw w 2012 r. był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Potem przyszła kolej na inne polskie arcydzieła – utwory Aleksandra Fredry i trylogię Henryka Sienkiewicza, zawsze odkrywane na nowo i niezmiennie łączące pokolenia. Czytano na rynkach, placach, w bibliotekach.

Wszystkie instytucje, które jeszcze chciałyby dołączyć do tegorocznej edycji projektu Narodowe Czytanie, zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego opublikowanego na stronie prezydent.pl .

W Krakowie „Lalka” będzie czytana nie tylko w szkołach i bibliotekach, ale także w muzeach. Akcja odbędzie się również na Rynku Głównym, gdzie we wspólnym czytaniu wezmą udział krakowscy artyści: Ewa Kaim, Beata Schimscheiner, Krzysztof Orzechowski, Tadeusz Malak, Radosław Krzyżowski, Grzegorz Mielczarek, a całość przedsięwzięcia będzie koordynował Teatr „Groteska”. Start o godz. 11.00.

Listę miejsc uczestniczących w akcji można sprawdzić na stronach kancelarii prezydenta. .
narodowe_czytanie_baner
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj