Wręczono tytuły „Lider Bezpieczeństwa Sanitarnego”
2015-08-04
4 sierpnia 2015 roku zostały wręczone po raz pierwszy wyróżnienia „Lider Bezpieczeństwa Sanitarnego” dla najlepszych obiektów w Małopolsce.

Podczas uroczystości tytuły otrzymało 25 podmiotów w kategoriach: baseny, zakłady żywienia zbiorowego oraz obiekty świadczące usługi noclegowe w województwie małopolskim. Przedstawiciele obiektów otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Jerzego Millera, wojewody małopolskiego, Michała Seweryna, małopolskiego inspektora sanitarnego oraz Marka Piwowarczyka, kanclerza Loży Małopolskiej, wiceprezesa zarządu Business Centre.

Od kwietnia do końca czerwca br. do uczestnictwa w Projekcie zgłosiło się 47 obiektów. Na podstawie analizy dokumentacji kontrolnej obiektów nadzorowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną Województwa Małopolskiego, wydawano stosowną opinię o obiekcie. Pod uwagę brano kryteria zapewniające wysokie standardy sanitarno-higieniczne dla danego obiektu.

Kapituła Projektu w dniu 21 lipca 2015 roku podjęła decyzję o przyznaniu 25 obiektom tytuł Lidera Bezpieczeństwa Sanitarnego. W wyniku analizy dokumentacji 12 obiektów uzyskało ocenę negatywną, względem 8 decyzja została wstrzymana. 2 zgłoszenia zostały wycofane przez przedsiębiorców.

Nagrodzony obiekt otrzymał dyplom Lidera Bezpieczeństwa Sanitarnego w języku polskim i języku angielskim oraz naklejkę, która będzie poświadczeniem faktu uczestnictwa w Projekcie.

Tytuł „Lider Bezpieczeństwa Sanitarnego” to ocena przyznawana przez Kapitułę Projektu (wybraną spośród członków Organizatora) na podstawie kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Ocena podmiotu odbywa się zgodnie z określoną i przyjętą procedurą, określającą kryteria dla wszystkich uczestników. Dowodem na otrzymanie pozytywnej oceny jest przyznanie przez Organizatora symbolu kryształu. Informacja o otrzymaniu oceny pozytywnej podawana jest do publicznej wiadomości wszystkim zainteresowanym za pośrednictwem strony www.bezpieczenstwosanitarne.pl.
20150804 Lider Bezp. Sanit 204
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj