MAŁOPOLSKI URZĄD WOJEWÓDZKI OTWARTY DLA STUDENTÓW
2015-06-08
Realizację projektu Nowe horyzonty polskiej administracji rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu. Przedsięwzięcie składało się z prawie 30 wykładów, w których uczestniczyło ponad 170 studentów krakowskich uczelni. Dziś na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się ostatnie spotkanie, w czasie którego zaproszona przez nas minister Claudia Torres-Bartyzel – szefowa służby cywilnej – wygłosiła wykład Jak zasłużyć na zaufanie społeczne? Służba cywilna 2015 r.

Projekt Nowe horyzonty polskiej administracji obejmował cykl spotkań skierowanych do studentów krakowskich uczelni. Seminaria miały na celu zaprezentowanie struktury i zadań Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz jego poszczególnych wydziałów. Wykład wygłosił m.in. wojewoda małopolski, Jerzy Miller.

Studenci kierunków związanych z funkcjonowaniem administracji mieli w ten sposób okazję, by poznać bliżej jeden z urzędów wojewódzkich i dowiedzieć się więcej na temat codziennej pracy urzędników. Jak powiedziała w czasie dzisiejszego spotkania Małgorzata Bywanis-Jodlińska, dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, udało nam się pokazać nasze miejsce pracy niejako „od podszewki”.

Ideą, która nam przyświecała, było to, że spotkania ze studentami mogą przynieść korzyść zarówno uczelniom, jak i Małopolskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu. Chcieliśmy dać czytelny sygnał, że urzędnicy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniami. Są ponadto otwarci zarówno na nowe rozwiązania, jak i na współpracę z młodymi ludźmi oraz ich obserwacje na temat kształtu i przyszłości administracji.

Wykład minister Claudii Torres-Bartyzel był zwieńczeniem tegorocznej edycji naszego projektu. Szefowa Służby Cywilnej podkreśliła, jak ważne są wszelkie działania służące pogłębianiu zaufania obywateli do instytucji publicznych – zarówno te dotyczące upraszczania języka urzędowego, jak i procedur czy kanałów komunikacyjnych. Zaprosiła również studentów do zapoznania się z ofertą praktyk w administracji opublikowaną na stronie www.oferty.praca.gov.pl.Zdjęcia

20150608 Nowe Horyzonty 000120150608 Nowe Horyzonty 0002
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj