WOJEWODA MAŁOPOLSKI JERZY MILLER SPOTKAŁ SIĘ Z DZIEĆMI Z UKRAINY
2014-07-23
22 lipca 2014 roku miało miejsce spotkanie Jerzego Millera z ukraińskimi dziećmi spędzającymi wakacje w Małopolsce. Wizyta naszych wschodnich sąsiadów odbyła się dzięki dobroczynności mieszkańców gminy Jabłonka.

Obecny konflikt zbrojny na Ukrainie spowodował, że wsparcia potrzebuje nie tylko Polonia, ale też ludność ukraińska. Nie wolno nam zapominać o najmłodszych obywatelach zza wschodniej granicy. Dlatego też wizytę w Polsce ukraińskie dzieci z pewnością zapamiętają na długo, nie tylko ze względu na możliwość podziwiania malowniczych, górskich terenów czy odwiedzania Królewskiego Miasta Krakowa. Przede wszystkim jednak pobyt w naszym kraju jest dla nich czasem wytchnienia od wydarzeń w ojczyźnie.

Dzięki wrażliwości wójta Antoniego Karlaka oraz osób dobrej woli z gminy Jabłonka, którzy podjęli współpracę z Konsulem Generalnym Ukrainy, Vitalijem Maksymenką, 42 dzieci w wieku od 7 do 14 lat, a także 3 opiekunów spędza dwa tygodnie wakacji w Polsce. Dzieci pochodzą z różnych regionów Ukrainy, także z rejonów, gdzie trwają obecnie walki.

Chwile spędzone w Polsce z pewnością będą dla nich czasem zasłużonego odpoczynku. Dzięki wsparciu wielu osób mali goście mogą poznać nasz kraj. Organizatorzy zapewnili bogaty program. 22 lipca dzieci z Ukrainy zwiedzały Królewskie Miasto Kraków. Dzieci odwiedziły zoo, a także odbyły spacer Trasą Królewską, aby zobaczyć Rynek oraz Zamek na Wawelu.

Na koniec dnia pełnego wrażeń goście zjedli lody z Jerzym Millerem. Podczas rozmowy dzieci kierowały do wojewody wiele ciekawych pytań. Między innymi o to, co można zobaczyć jeszcze w Małopolsce, skąd się wziął smok wawelski, a także czy na Wawelu może ktoś zamieszkać.

Więcej zdjęć
Spotkanie z ukrainskimi dziecmi
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj