POLSKA – AKTUALIZACJA TRWA
2014-05-21
W środę, 21 maja na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie rozpoczęła się dwudniowa konferencja „25 –lecie polskiej transformacji ustrojowej” organizowana w ramach projektu „Polska – aktualizacja trwa”. Organizatorami konferencji były Koło Naukowe Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej a współorganizatorem Małopolski Urząd Wojewódzki.

Podczas pierwszego dnia konferencji studenci z małopolskich młodzieżówek partyjnych starali się odpowiedzieć na pytania czym powinni się kierować partyjni liderzy, czy w 25 lat po Okrągłym Stole możemy czuć się wolni i czy partie polityczne zamiast kłócić się o przywództwo nie powinny skupić się na sprawach służących całemu społeczeństwu. Druga część obrad z kolei poświęcona była mediom i temu, czy nadal pełnią misję czy ważna jest dla nich sprzedaż, czy przekazują prawdę i czy w Polsce istnieje cenzura.

- Demokracja nie oznacza, że wszyscy mamy jedno zdanie. Jedno zdanie mieliśmy w socjalizmie – powiedział podczas otwarcia konferencji Jerzy Miller, wojewoda małopolski. – W demokracji możemy mieć różne zdania. Możemy się spierać i możemy przekonywać. 25 lat temu na takie tematy i tak swobodnie jak wy mogliśmy rozmawiać najwyżej w prywatnych domach, a na pewno nie w salach uniwersytetu.

Drugiego dnia konferencji jej uczestnicy spotkali się z prof. Jerzym Hausnerem, z którym rozmawiali na temat "Bo za komuny to każdy miał pracę", oglądali studenckie etiudy filmowe oraz rozmawiali z Weroniką Myck, Przewodniczącą Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego w 2013 r. oraz Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim - o współczesnej Polsce, tym, czy dla młodego pokolenia liczą się tylko pieniądze, czy w biznesie i administracji państwowej jest miejsce na energię i świeże spojrzenie, czy młodych ludzi należy się bać i jakie studenci widzą zagrożenia - lub szanse - dla naszego kraju.
Polska - aktualizacja trwa konferencja GAP 001
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj