LIGA DEBAT OKSFORDZKICH - FINAŁ
2014-04-24
W czwartek, 24 kwietnia odbył się finał Ligi Debat Oksfordzkich. Organizatorem Ligi jest Koło Naukowe Gospodarki i Administracji Publicznej działające na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W spotkaniu uczestniczył Jerzy Miller, wojewoda małopolski, patron honorowy Ligi.

Obecna edycja Ligi Debat Oksfordzkich obejmuje tezy odnoszące się do akcji „Polska – aktualizacja trwa. 25 lat polskiej transformacji ustrojowej w oczach młodych”. Ostatnie debaty LDO miały odpowiedzieć na pytanie, czy w roku 1989 w Polsce doszło do rewolucji. - Studenci bardzo mi zaimponowali swoim merytorycznym przygotowaniem - powiedział Jerzy Miller, wojewoda małopolski.-Cieszy mnie to, że potrafią się tak zaangażować w dyskusję na tematy ważne dla naszego kraju i to, że mogą to robić bez przeszkód. Najważniejszą rzeczą, jaką przyniósł nam rok 89 jest wolność jednostki i prawo do swobodnego wyrażania opinii.

Celem LDO jest zachęcenie studentów do dyskusji na istotne tematy dotyczące bieżących problemów ekonomicznych, społecznych, prawnych i politycznych. Ponadto propaguje ona dialog jako środek konfrontacji poglądów, rozwija zdolności oratorskie oraz integruje środowisko studentów uczelni ekonomicznych w Polsce.

W tym roku obchodzimy 25-lecie zmian ustrojowych w Polsce. Wokół tej rocznicy skupiły się działania Koła Naukowego Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego skupione w jednym projekcie "Polska- aktualizacja trwa". W ramach projektu zaplanowano nie tylko właśnie zakończone debaty oksfordzkie, ale także majową konferencję naukowo - kulturalną. Konferencja dotyczyć będzie pięciu bloków tematycznych dotyczących nowego ustroju w Polsce, kontroli władzy przez obywateli, gospodarki i rynku pracy w czasach transformacji. Podjęta zostanie także kwestia transformacji ustrojowej w oczach obywateli oraz sytuacji Polski na arenie międzynarodowej.

Więcej o inicjatywach Koła Naukowego GAP TUTAJ
debaty oksfordzkie_1debaty oksfordzkie 2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj