WIZYTA PREZYDENTA KONFEDERACJI SZWAJCARSKIEJ W POLSCE
2014-01-29
W dniach 27-28 stycznia 2014 roku przebywał w Polsce z wizytą Prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Didier Burkhalter. Oprócz Warszawy odwiedził także Kraków i Oświęcim.

W ramach wizyty w Krakowie delegacja szwajcarska odwiedziła m.in. Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera. Prezydent Szwajcarii spotkał się tu z wybranymi partnerami uczestniczącymi w Szwajcarsko-Polskim Programie Współpracy. Delegacji towarzyszył wojewoda małopolski, Jerzy Miller.

Jednym z projektów, realizowanych dzięki wsparciu finansowemu ze strony szwajcarskiej, jest poprawa efektywności energetycznej oraz modernizacja instalacji grzewczych w trzech małopolskich szpitalach, w tym w szpitalu im. L. Rydygiera. Przedsięwzięcie to – podobnie jak i inne realizowane we współpracy polsko-szwajcarskiej – opiera się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, których stosowanie pozytywnie wpływa na stan środowiska.

Pobyt Didiera Burkhaltera w Polsce zakończyło zwiedzanie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Była to pierwsza wizyta dwustronna Didiera Burkhaltera po objęciu przez niego 1 stycznia 2014 roku urzędu prezydenta Konfederacji Szwajcarskiej.
Prezydent Szwajcarii 2Prezydent Szwajcarii 1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj