„MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO” – JEDYNE TAKIE W MAŁOPOLSCE
2014-01-16
Wojewoda Małopolski podpisał z gminą Drwinia Porozumienie w sprawie użytkowania i finansowania Miasteczka Ruchu Drogowego. Miasteczko powstało w październiku 2013 r. w miejscowości Mikluszowice.

Beneficjentem projektu było Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Do realizacji zadania upoważniony został Wojewoda Małopolski. Zadanie ujęto na Liście Projektów Indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 realizowanego na terenie Województwa Małopolskiego w ramach Działania 8.1 „Bezpieczeństwo ruchu drogowego”, Priorytet VIII „Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Łączny koszt zrealizowanej inwestycji to 537 037,74 zł z czego 85 % stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15% z budżetu państwa.

Główny cel inwestycji to popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie nawyków prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży.
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - logoInfrastruktura i SrodowiskoMiasteczko Ruchu Drogowego1Miasteczko Ruchu Drogowego2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj