GRUNTY POD BUDOWĘ CENTRUM MUZYKI
2013-10-04
W piątek, (4 października 2013) Tomasz Siemoniak, Minister Obrony Narodowej oraz Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski i Michał Świtalski, Prezes Wojskowej Agencji Mieszkaniowej podpisali dokumenty o przekazaniu nieruchomości pod budowę Centrum Muzyki w Krakowie.

Planowana nowa instytucja jest wspólną inicjatywą władz województwa małopolskiego oraz Filharmonii Krakowskiej i Akademii Muzycznej w Krakowie. Uzyskała ono wsparcie Prezydenta Miasta Krakowa oraz Wojewody Małopolskiego, którzy aktywnie włączyli się do działań zmierzających do wymiany nieruchomości z Wojskową Agencja Mieszkaniową (WAM). Dzięki temu znajdujące się na terenie Małopolski nieruchomości należące do Skarbu Państwa zostały przekazane do zasobu Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, a w zamian WAM przekazała grunty w rejonie ul. Skrzatów w Krakowie przeznaczone pod budowę Centrum Muzyki.

Ponadto, w obecności Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka, został uroczyście podpisany akt notarialny o przekazaniu Akademii Muzycznej w Krakowie przez Wojskową Agencję Mieszkaniową nieruchomości przeznaczonych na budowę nowej siedziby Uczelni.

Dokumenty podpisali Dyrektor Oddziału Regionalnego WAM w Krakowie Grzegorz Lipiec i Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie prof. Zdzisław Łapiński.

- To będzie kolejna w ciągu ostatnich 25 lat siedziba Akademii Muzycznej. Mam nadzieję, że tym razem będzie to siedziba na miarę potrzeb i oczekiwań, która wykorzysta potencjał Krakowa – powiedział Jerzy Miller, wojewoda małopolski. – Bardzo dziękuję za zaangażowanie Ministerstwu Obrony Narodowej, które przekazało nieruchomość wartą ponad 36 mln złotych w zamian za grunty warte połowę tej wartości.

- To ogromna wartość, która zostaje oddana nie tylko społeczności akademickiej, ale społeczności Krakowa – podsumował prof. Zdzisław Łapiński, Rektor Akademii Muzycznej. – Zaczynamy tworzyć podwaliny pod nową jakość w mieście będącym kulturalną stolicą Polski.
Akademia Muzyczna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj