FINAŁ WYSZEHRADZKIEGO RAJDU KOLARSKIEGO W MAŁOPOLSCE
2013-05-17
Inicjatywa Radosława Sikorskiego, Ministra Spraw Zagranicznych, przeprowadzenia rajdu rowerowego, którego trasa przebiega przez terytorium państw należących do Grupy Wyszehradzkiej spotkała się z pozytywną reakcją ministerstw państw członkowskich. Finał imprezy, nad którą honorowy patronat objął Jerzy Miller, wojewoda małopolski odbędzie się już w najbliższą sobotę w Krakowie.

Trasa rajdu przebiega przez terytorium Węgier, Słowacji, Czech i Polski. Łącznie kolarze będą współzawodniczyć przez 533 kilometrów. Start wyścigu został zaplanowany w stolicy Węgier Budapeszcie a meta w Krakowie. Suma nagród, ufundowanych przez szefów dyplomacji krajów członkowskich, przewidziana dla zwycięzców to 100 000 euro. Kibice przybywający by wspierać swoich faworytów będą mogli również uczestniczyć w imprezach towarzyszących popularyzujących kolarstwo wśród lokalnej społeczności.

Jak podkreślają organizatorzy głównym celem przeprowadzenia rajdu kolarskiego jest rozpowszechnienie idei współpracy pomiędzy państwami należącymi do Grupy Wyszehradzkiej. Inicjatywa MSZ jest również związana z aktualnym przewodnictwem Polski w Grupie które zakończy się 30 czerwca 2013 roku.
Wyszehradzki Rajd KolarskiWyszehradzki Rajd Kolarski 2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj