ZAKOPIAŃSKI WEEKEND BIEGOWY Z SOKOŁEM POD PATRONATEM WOJEWODY
2013-05-16
Jerzy Miller, wojewoda małopolski objął honorowym patronatem kolejną edycję Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem. Impreza organizowana przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo Zakopane odbędzie się w dniach 31 maja - 2 czerwca.

Program zawodów przewiduje przeprowadzenie trzech biegów o zróżnicowanym poziomie trudności, skierowanych zarówno do zawodowych biegaczy jak i amatorów. Wyznaczenie tras przebiegających przez najbardziej malownicze zakątki Tatrzańskiego Parku Narodowego będzie stanowić atrakcję zarówno dla uczestników jak i kibiców.

W pierwszym dniu zostanie przeprowadzony Bieg Sokoła, który rozpocznie się o godzinie 8 00 w Kuźnicach. W tegorocznej edycji zawodnicy przemierzą m.in. Ścieżkę nad Reglami, Dolinę Białego, Dolinę Strążyską oraz Czerwoną Przełęcz. Meta została przewidziana przy schronisku na Kalatówkach. W drugim dniu zawodów odbędzie się Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego, który ze względu na obchody 160-tej rocznicy urodzin patrona będzie miał szczególny charakter. Zawodnicy wyruszą z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka mijając na trasie m.in. Wodogrzmoty Mickiewicza. Kulminacyjnym momentem weekendu będzie Bieg Wysokogórski im. dh. Franciszka Marduły, który odbędzie się w niedzielę 2 czerwca. Trasa biegu charakteryzująca się wysokim poziomem trudności, będzie przebiegała przez Świnicką Przełęcz, Kasprowy Wierch oraz Myślenickie Turnie. Tegoroczna edycja biegu wyłoni ponadto mistrzów Polski w skyrunningu oraz została również zakwalifikowana jako eliminacje do kadry Polski na Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim.
Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj