KOLEJNY ETAP CYFRYZACJI W MAŁOPOLSCE
2013-05-13
20 maja nastąpi w Polsce kolejne wyłączenie telewizji analogowej. Obejmie ono swoim zasięgiem 12 województw, łącznie prawie 12,4 mln mieszkańców. Ten etap cyfryzacji obejmie także Małopolskę – prawie 2 mln 64 tys. mieszkańców w 121 gminach.

Sygnał analogowy zostanie wyłączony o godz. 1.00, a na godzinę 6.00 przewidziano włączenie sygnału cyfrowego. W tym etapie wyłączona zostanie emisja analogowa z następujących nadajników:

o Kraków

o Dobra / g. Nad Kiwajami

o Kraków / Chorągwica

o Kraków / Krzemionki – TVP2

o Limanowa / g. Lipowe – TVP1, TVP2

o Racławice / Wieś – TVP1, TVP2, TVP Info Kraków

o Tymbark / g. Podłopień – TVP1, TVP2

o Winiary – TVP1, TVP2

Dodatkowo, wyłączone zostaną stacje spoza obszaru objętego V etapem wyłączeń, które retransmitują sygnał analogowy TVP1 lub TVP2 emitowany przez stację główną Kraków / Chorągwica:

o Piwniczna / g. Kicarz – TVP1, TVP2

o Rytro / g. Cycówka – TVP1, TVP2

o Stryszów / Góra Stryszów – TVP1, TVP2

o Zawoja / g. Kolisty Groń – TVP1, TVP2

o Zawoja / g. Miśkowcowa – TVP1, TVP2

Aby sygnał cyfrowy docierał do jak największej liczby mieszkańców, uruchomione zostaną nadajniki małej mocy, tzw. gapfillery. Ich uruchomienie może nastąpić dopiero po wyłączeniu sygnału analogowego i ze względów technicznych może trwać od kilku do kilkunastu godzin. W niektórych z tych miejscowości w czasie przerwy możliwy będzie warunkowy odbiór sygnału cyfrowego – po uprzednim skierowaniu anteny na wskazaną stację główną. Po uruchomieniu gapfillera antenę należy ustawić w jego kierunku.

W razie pytań technicznych pomocą służy Urząd Komunikacji Elektronicznej delegatura w Krakowie, tel. 12 634 00 84 (czynny pon. – Pt. w godz. 8.00 – 16, w dniach 20, 21, 22 maja w godz. 8.00 – 20.00). Informacje można uzyskać także pod numerem bezpłatnej infolinii: 800 007 788 lub na stronie internetowej www.cyfryzacja.gov.pl

W załącznikach znajdziecie Państwo listę gmin z województwa małopolskiego, objętych wyłączeniem, listę miejscowości, w których przewidziano przerwę w dostępie do telewizji oraz ogólną informację na temat procesu cyfryzacji.

Informacja na temet procesu cyfryzacji

Lista miejscowości

Lista gmin
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj