DWIE DYSPOZYTORNIE W MAŁOPOLSCE
2012-09-25
W Małopolsce dobiegają końca zmiany organizacyjne systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Większość powiatów została już podłączona do właściwych dyspozytorni, a od lutego przyszłego roku w naszym województwie karetki będą dysponowane wyłącznie z dwóch miejsc: Krakowa i Tarnowa.

Koncentracja pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców, racjonalne wykorzystanie potencjału, sprawniejsze dysponowanie służbami ratowniczymi i szybszy dojazd na miejsce zdarzenia.

W tym roku, do tej pory, do dyspozytorni Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego włączono już następujące rejony: Myślenice, Proszowice, Niepołomice, Skawina, Miechów, Sucha Beskidzka, Wadowice, Chrzanów, Oświęcim.

Do końca tego roku do KPR przyłączone jeszcze zostaną: Nowy Targ, Zakopane i Olkusz. Do dyspozytorni Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie jesienią tego roku oraz w styczniu 2013 r. włączone zostaną: Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Nowy Sącz, Bochnia, Gorlice i Limanowa.

DWIE SKONCENTROWANE DYSPOZYTORNIE MEDYCZNE

Harmonogram zakłada, że 1 lutego 2013 r. w Małopolsce będą funkcjonować dwie skoncentrowane dyspozytornie pogotowia ratunkowego: w Krakowie i Tarnowie. W Tarnowie będzie działać 5 stanowisk, w Krakowie – 12. Na jedno stanowisko dyspozytorskie przypadać będzie średnio 200 tys. mieszkańców.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe będzie dysponowało 73 zespołami ratownictwa medycznego, w tym 30 typu „S” i 43 typu „P”.

Dyspozytornia w Tarnowie będzie obsługiwać 37 zespołów: 14 specjalistycznych i 23 podstawowe.
model organizacji konferencja wrzesien
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj