BUDŻET DLA INSPEKCJI SANITARNEJ
2012-08-30
Więcej pieniędzy na działania merytoryczne, mniej – na administrację. Środki na rok przyszły dla Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Małopolsce zostaną podzielone wg nowych zasad.

Dzięki zaproponowanemu przez wojewodę małopolskiego nowemu podziałowi środków, służby sanitarne będą mogły lepiej skupić się na pracy merytorycznej i badaniach laboratoryjnych. – Chciałem, aby podział środków był proporcjonalny w stosunku do wykonywanych zadań. Więcej pieniędzy dostaną te stacje, które prowadzą więcej badań zapewniających przecież bezpieczeństwo mieszkańcom Małopolski – podkreśla Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

W roku 2013 małopolski sanepid otrzyma w sumie ponad 57,6 mln zł (czyli tyle samo, ile w roku bieżącym). Pieniądze te będą jednak przyznawane na nowych warunkach - ograniczone zostaną środki na obsługę administracyjną, a zdecydowana większość pieniędzy przeznaczona zostanie na zadania merytoryczne. Oznacza to konieczność reorganizacji pracy w niektórych stacjach sanitarnych.

Wzmocniona kadrą merytoryczną będzie połowa stacji, w tym znacznie: powiatowa stacja w Krakowie (przybędą ponad 23 etaty dla pracowników merytorycznych), w Nowym Targu (7,5 etatu), Bochni (5,8 etatu) oraz w Wadowicach (4,7 etatu). W większości stacji zmniejszona zostanie natomiast liczba pracowników obsługi i administracji, w tym najwięcej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (prawie 23 etaty) oraz w powiatowej stacji w Krakowie (ponad 10 etatów).
sanepid logo państwowa inspekcja sanitarna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj