STUDENCI INWENTARYZUJĄ GROBY WOJENNE
2012-07-10
Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego od 9 do 22 lipca 2012 roku prowadzić będą inwentaryzację małopolskich cmentarzy wojennych.

Grupa 15 studentów prowadzić będzie inwentaryzację na terenie powiatu proszowickiego oraz części krakowskiego. Studenci zajmą się aktualizacją i weryfikacją informacji na temat grobów i cmentarzy wojennych na terenie powiatu proszowickiego i kilku gmin powiatu krakowskiego (Czernichów, Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca, Słomniki, Sułoszowa, Skała, Michałowice). Bazą studentów będzie Luborzyca (gmina Kocmyrzów-Luborzyca).

To już piąty rok współpracy studentów z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim. Inwentaryzację finansuje wojewoda małopolski - studenci otrzymają 10 tys. zł. Efekty prac można na stronie: www.malopolska.uw.gov.pl/grobywojenne - znajduje się tam już ponad 700 rekordów (opisów zarówno pojedynczych grobów, jak i kwater czy całych cmentarzy). Pozostały jeszcze do udokumentowania obiekty na terenie powiatów: dąbrowskiego, miechowskiego, olkuskiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego.

W ubiegłym roku małopolscy studenci podczas inwentaryzacji grobów wojennych i cmentarzy w powiatach: tarnowskim i brzeskim znaleźli 26 zapomnianych grobów wojennych.
Groby
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj