WPISY DZIECI DO PASZPORTÓW STRACIŁY WAŻNOŚĆ
2012-06-27
26 czerwca 2012 roku straciły ważność wpisy dzieci do paszportów rodziców. Wszystkie dzieci przy przekraczaniu granicy muszą posiadać własny dokument podróży.

Utrata ważności wpisów dzieci w paszportach rodziców wynika ze stanowiska Komisji Europejskiej dotyczącego paszportów i dokumentów podróży wydawanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Teraz dzieci muszą podróżować z własnym dokumentem. Może to być: paszport biometryczny, paszport tymczasowy lub dowód osobisty (jeżeli zezwalają na to przepisy krajów, przez które odbywa się podróż). Paszporty rodziców zachowują ważność. Straciły ją jedynie zawarte w nich adnotacje dotyczące dzieci.

Małopolski Urząd Wojewódzki przesłał zawiadomienie o konieczności posiadania przez dzieci własnego paszportu do wszystkich rodziców (5780 osób), w których paszportach figurowały wpisy dzieci. Informowano rodziców także za pośrednictwem samorządów lokalnych, biur podróży oraz ogłoszeń w mediach lokalnych.

Od 11 czerwca do 25 czerwca do wszystkich oddziałów i punktów paszportowych w naszym województwie zgłosiło się 428 osób, w których paszportach były wpisane dzieci. Wszystkie wnioski o wydanie paszportu dziecku były traktowane priorytetowo, a dokumenty przygotowywane w trybie przyspieszonym.
paszport odciski palców biometryczny skaner
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj