AMBASADOROWIE W MAŁOPOLSCE
2012-05-28
W Małopolsce gościli szefowie misji dyplomatycznych akredytowanych w Polsce. Przez trzy dni, od 26 do 28 maja w naszym województwie przebywali ambasadorowie 29 państw. Większość z nich przyjechała z małżonkami.

Gościliśmy przedstawicieli krajów nie tylko europejskich, ale także afrykańskich, azjatyckich, amerykańskich oraz Australii. Ambasadorowie przyjechali do Małopolski w ramach tzw. wizyt promocyjnych regionów, organizowanych we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Wizyty promocyjne organizowane są od roku 2000 i do tej pory przygotowano 37 takich spotkań w całej Polsce. Poprzednia wizyta w Małopolsce odbyła się w grudniu 2004 r.

W sobotę (26 maja) ambasadorowie odwiedzili Kraków, gdzie zwiedzili m.in. Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki, podziemia Rynku oraz przeszli Drogą Królewską. Na niedzielę (27 maja) zaplanowano wizytę w Parku LifeScience w Pychowicach, a następnie spływ Dunajcem i zwiedzanie Szczawnicy. W poniedziałek (28 maja) goście odwiedzili Dobczycki Park Przemysłowy.
ambasadorowie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj