23,5 MLN ZŁ Z FUNDUSZU SOLIDARNOŚCI DLA MAŁOPOLSKI
2012-01-26
Małopolsce z unijnego Funduszu Solidarności przydzielono w tym roku 23,5 mln zł na likwidację szkód powstałych w maju i czerwcu 2010 roku.

Fundusz Solidarności został stworzony z myślą o odbudowie infrastruktury w państwach unii dotkniętych przez klęski żywiołowe. W ubiegłym roku Polska otrzymała ponad 422 mln zł, natomiast na Małopolskę, dotkliwie dotkniętą przez powódź, przypadło najwięcej, bo 175 mln zł. 75 mln zł otrzymał Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych na odbudowę zniszczonej infrastruktury, m.in. wałów, natomiast 100 mln zł małopolskie samorządy na odbudowę dróg, mostów i pozostałej infrastruktury komunalnej.

W ubiegłym roku dzięki pieniądzom z Funduszu Solidarności samorządy zrealizowały ponad 300 zadań.

Pieniądze z funduszu zostały w naszym województwie wykorzystane w całości. W tym roku do rozdysponowania dla całej Polski w tym roku pozostało ponad 80 mln zł. Małopolsce przyznano z tego 23,5 mln zł.

Jerzy Miller, wojewoda małopolski zaproponował podział tych środków na zadania przygotowane przez powiaty. Lista zadań została zatwierdzona przez ministra spraw wewnętrznych.

Pieniądze mają otrzymać powiaty: dąbrowski, gorlicki, nowosądecki, nowotarski, proszowicki, tarnowski. Najwięcej środków, bo 9,35 mln zł zostanie przeznaczone na obudowę dróg w powiecie nowotarskim. Wszystkie zadania muszą zostać zakończone i rozliczone do połowy tego roku.

Szczegółowy podział środków znajduje się tutaj .
droga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj