SPOTKANIE „DRUŻYNY PIEKARZA”
2011-12-27
We wtorek (27 grudnia) Jerzy Miller, wojewoda małopolski wręczył Halinie Piekarz, wdowie po Tadeuszu Piekarzu, pierwszym wojewodzie krakowskim w wolnej Polsce, odznaczenie przyznane jej mężowi pośmiertnie przez Prezydenta RP.

Tadeusz Piekarz został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.

Mąż był człowiekiem współpracy, potrafił skupić wartościowych ludzi wokół wielkich celów - powiedziała Halina Piekarz.
Uroczystość była też okazją do spotkania „drużyny Piekarza”, czyli ludzi, którzy wraz z nim budowali struktury demokratycznego państwa w Krakowie. Są to m.in. Janusz Sepioł, Józef Lassota, Andrzej Martynuska, Kazimierz Bujakowski, Jerzy Lackowski oraz Jerzy Miller. Spotkanie odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w gabinecie wicewojewody, gdzie znajdował się gabinet Tadeusza Piekarza.
Tadeusz Piekarz urodził się w 1941 roku w Krakowie, przez wiele lat pracował w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Krakowie, działał w "Solidarności", w stanie wojennym został internowany. W 1990 roku został wojewodą krakowskim i pełnił tę funkcję przez pięć lat. Zmarł w 2005 roku.
miller piekarzhalina piekarz
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj