WIĘCEJ MIEJSC PRACY W MAŁOPOLSCE
2011-12-12
Setna firma rozpocznie działalność w specjalnej strefie ekonomicznej w Krakowie. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego oraz Wiesława Kornaś-Kita, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego wręczyli w środę (7 grudnia) zezwolenie na działalność firmie Capita.

W spotkaniu udział również wzięli przedstawiciele 11 pozostałych przedsiębiorstw, które w tym roku rozpoczęły działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej.

Firma Capita stworzy 450 miejsc pracy oraz zainwestuje ponad 4,5 mln złotych. Capita świadczy usługi outsourcingowe z zakresu administracji oraz IT. Siedziba firmy będzie znajdować się w biurowcu przy ulicy Lubicz 23a w Krakowie.

Inwestorzy 2011:

89. Luxoft Poland sp. z o.o. - wschodnioeuropejski gigant outsourcingu IT. Poprzez otwarcie nowego oddziału Luxoft chce rozbudować globalną sieć dostawczą i tworzyć projekty dla branży motoryzacyjnej, turystycznej oraz finansowej. Oddział powstaje na terenie Krakow Business Park w Zabierzowie.

90. FHUP LOKAS s.c. - działa w branży tworzyw sztucznych. Zakład powstaje w Zatorze.

91. Polskie Zakłady Zbożowe „PZZ” w Krakowie S.A. - oprócz wytwarzania produktów przemiału zbóż, przedsiębiorstwo zamierza prowadzić działalność z zakresu badań i analiz technicznych. Zakład powstaje w Niepołomicach.

92. FoodCare sp. z o.o. - działa w branży spożywczej, zajmuje się produkcją napojów bezalkoholowych. Zakład powstaje w Niepołomicach.

93. DORTECH II s.c. - zajmuje się produkcją uszczelnień odpornych na wysokie temperatury, w szczególności tych opartych na włóknie szklanym. Rynek ten jest w Polsce niszą, która nabiera coraz większego znaczenia. Zakład powstaje w Tarnowie.

94. Woodward Governor Poland sp. z o.o. - największa niezależna firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i dostawą usług z zakresu kontroli i optymalizacji energii skierowanych do przemysłu lotniczego i kosmonautycznego. Zakład powstaje w Niepołomicach.

95. Bahlsen Polska sp. z o.o. sp. k. - spółka jest częścią Grupy Bahlsen, rodzinnej firmy niemieckiej, działającej na rynku spożywczym w segmencie ciastek i ciast pakowanych. Jest czołowym w Europie dostawcą wyrobów cukierniczych. Zakład powstaje w Skawinie.

96. ARGO-HYTOS POLSKA sp. z o.o. - łączy nowoczesne rozwiązania z zakresu filtracji z systemami hydraulicznymi i smarowniczymi. Produkty oferowane przez firmę stosowane są zarówno w stacjonarnych systemach przemysłowych jak i w hydraulice mobilnej. Zakład powstaje w Zatorze.

97. Ekowafel sp. j. - funkcjonuje na rynku wyrobów cukierniczych. Zakład powstaje w Zatorze.

98. Pro-Eko sp. z o.o. - firma zajmująca się tworzeniem i wprowadzaniem na rynek innowacyjnych technologii, które służą produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Zakład powstaje w Zatorze.

99. PURINOVA sp. z o.o. - firma, która kładzie duży nacisk na innowacyjne rozwiązania. Oferta spółki skierowana jest m.in. do branż przemysłu obuwniczego, izolacji cieplnych, chłodnictwa oraz budownictwa. Zakład powstaje w Tarnowie.

100. Capita (Polska) sp. z o.o. - jest częścią Grupy Capita, od ponad 25 lat realizującej różnego rodzaju projekty w Europie, Azji, Afryce oraz w rejonie Karaibów. Spółki wchodzące w skład Grupy Capita oferują usługi wsparcia w zakresie m.in.: zasobów ludzkich, edukacji, ochrony zdrowia, transportu, ubezpieczeń na życie, emerytur oraz usług finansowych, administracyjnych i IT. Oddział firmy znajdować się będzie w biurowcu Lubicz 23A Kraków – Śródmieście.
kpt kracik sowa kornaś
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj