PREZYDENCJA W KRAKOWIE
2011-09-12
Od lipca 2011 roku Polska stoi na czele Rady Unii Europejskiej, by przez sześć miesięcy przewodniczyć jej pracom. W Krakowie w lipcu odbyło się już kilka spotkań w ramach prezydencji, ale najwięcej planowanych jest na jesień.

Na wrzesień zaplanowano ok. 20 spotkań, w których weźmie udział ok. 2000 osób. Wśród najważniejszych spotkań są: konferencja Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Infrastruktury powiązana z tematyką Partnerstwa Wschodniego (to spotkanie odbędzie się w Krynicy) oraz COREPER, czyli wizyta ambasadorów krajów członkowskich UE przy Radzie UE w Brukseli.

Odbędą się także m.in.: konferencja poświęcona jakości opieki nad pacjentem, spotkanie głównych lekarzy weterynarii, panel celny, grupa robocza ds. starzenia się ludności, spotkanie Szefów Urzędów Górniczych Krajów Europejskich.

Wyszukiwarka spotkań i szczegółowe opisy: www.pl2011.eu

Kraków i Małopolska będą miały wyjątkową szansę, by zaprezentować swoje walory uczestnikom spotkań. Miejsca obrad w Krakowie dobrane zostały w ten sposób, by uczestnicy mogli zobaczyć najpiękniejsze zakątki nie tylko Starego Miasta. Goście odwiedzą także m.in. Krynicę i Zakopane.

Do pomocy gościom, którzy przyjadą do Krakowa, zaproszonych zostało ponad 600 wolontariuszy znających języki obce. Służą oni pomocą np. na lotnisku, w hotelach, centrach konferencyjnych, punktach informacyjnych.

flaga unia europejska
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj