BRONISŁAW KOMOROWSKI NA ZLOCIE STULECIA HARCERSTWA
2011-08-25
W niedzielę 28 sierpnia do Krakowa przyjechał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Prezydent wziął udział w Jubileuszowym Zlocie Stulecia Harcerstwa „Całym Życiem – Przygoda XXI”.

Jubileuszowy Zlot Stulecia Harcerstwa organizowany był przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej. Na Zlot do Krakowa przyjechali reprezentanci pięciu organizacji: ZHR, Stowarzyszenia Harcerskiego, Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" - Federacji Skautingu Europejskiego, Harcerstwa Polskiego na Ukrainie oraz Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie. Obchody trwały od czwartku, 25 sierpnia do niedzieli 28 sierpnia.

W piątek wieczorem harcerze spotkali się na "Ognisku stulecia". Podczas jubileuszowych obchodów odbyło się także odsłonięcie w Parku Jordana popiersia założyciela harcerstwa w Polsce Andrzeja Małkowskiego. W niedzielę ok. 2 tys. harcerzy ze sztandarami swoich drużyn, hufców i chorągwi przemaszerowało spod Barbakanu pod Wawel. Defiladę odebrał prezydent Komorowski z żoną. Prezydent wziął też udział w apelu kończącym uroczystości.

Zlotowi towarzyszyły wystawy plenerowe - przygotowana przez ZHR ekspozycja "Całym życiem" na placu o. Adama Studzińskiego oraz przygotowana przez IPN "Bogu i Polsce - harcerstwo niezależne i niepokorne w PRL" na Małym Rynku.
kracik harcerze
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj