EUROPEJSKA NAGRODA W DZIEDZINIE ZAPOBIEGANIA PRZESTĘPCZOŚCI
2011-08-16
Europejska Sieć Prewencji Kryminalnej zaprasza samorządy, jednostki policji, szkoły, kluby sportowe, organizacje młodzieżowe do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy projekt w zakresie zapobiegania przestępczości.

Tegoroczny temat konkursu to „Sport, nauka i sztuka w zapobieganiu przestępczości wśród dzieci i młodzieży”. Łączy się on z jednym z podstawowych zagadnień polskiej prezydencji: „Przeciw przestępczości dla bezpiecznego społeczeństwa, dla bezpiecznej młodzieży”.

Projekty powinny być związane z działaniami, których celem jest: zapobieganie przestępczości nieletnich oraz ułatwianie młodym ludziom, którzy już popadli w konflikt z prawem, zerwania z przestępczą przeszłością; tworzenie systemu pozwalającego młodzieży i dzieciom na twórczy rozwój; wykorzystanie edukacji, sportu, nauki i sztuki w systemie zapobiegania przestępczości nieletnich; tworzenie bezpiecznej przestrzeni w celu zapobiegania zagrożeniom dzieci i młodzieży przestępczością i aspołecznymi zachowaniami.

Udział w konkursie jest otwarty dla każdego projektu, czy też inicjatywy. Celem projektu musi być zmniejszenie przestępczości i strachu przed przestępczością w ramach określonego tematu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeprowadzi eliminacje krajowe mające na celu wybór najlepszego projektu do konkursu. Każde państwo może zgłosić tylko 1 projekt do Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości.

Więcej informacji na stronie: MSWiA
samochód policja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj