OSŁONA PRZECIWOSUWISKOWA W MAŁOPOLSCE
2011-07-21
Trzy małopolskie samorządy otrzymały pieniądze w ramach rządowego programu „Osłona przeciwosuwiskowa”. Gminy Nawojowa i Raciechowice oraz powiat wielicki dostały łącznie 764 tys. zł.

Nawojowa otrzymała 622 tys. zł na przesiedlenie trzech rodzin z obszaru osuwiska z miejscowości Żeleźnikowa Wielka: dwie rodziny wybudują samodzielnie nowe domy, jedna przenosi się do innego budynku (pozostałe trzy rodziny otrzymają mieszkania socjalne).

Raciechowice otrzymały 25 tys. zł na przygotowanie dokumentacji dotyczącej zabezpieczenia osuwiska przy drodze gminnej w Raciechowicach. Z kolei powiat wielicki otrzymał 117 tys. zł na przygotowanie dokumentacji dotyczącej stabilizacji i odbudowy drogi powiatowej relacji Biskupice-Kunice w miejscowości Sułów.

W ubiegłym roku w ramach projektu „Osłona Przeciwosuwiskowa” przekazano małopolskim samorządom 12,4 mln zł. Dotacje przekazywane przez wojewodę pochodzą z programu współfinansowanego z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz rezerwy celowej budżetu państwa.
osuwisko
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj