POLSKA PREZYDENCJA. SPOTKANIE EKSPERCKIE W KRAKOWIE
2011-07-06
W Krakowie rozpoczęły się już pierwsze spotkania w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. 6 lipca (wtorek) zainaugurowana została Międzynarodowa Konferencja "Science, Technology, Higher Education and Society in the Conceptual Age".

Na zaproszenie Stanisława Kracika, wojewody małopolskiego w konferencji udział wzięła prof. Maria Siemionow, która dokonała pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia twarzy.

Uczestnicy spotkania dyskutowali m.in. o innowacyjnych technologiach i ich zastosowaniu w medycynie, rozwoju nauk matematycznych, przyrodniczych i ścisłych, a także o roli i wyzwaniach dla szkolnictwa wyższego. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Profesor Kenneth Wilson, noblista w dziedzinie fizyki z roku 1982, przedstawiciel kierownictwa Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA.
Konferencja organizowana przez Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Centralnej Florydy oraz Uniwersytet Koreański w Seulu zakończyła się 7 lipca (czwartek). Obrady odbywają się m.in. w Collegium Novum. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sthesca.eu .

Maria Siemionow przyjechała do Krakowa na specjalne zaproszenie Stanisława Kracika. Prof. Siemionow jest światowej sławy naukowcem i chirurgiem. Od 1995 roku kieruje oddziałem chirurgii plastycznej i mikrochirurgii w Klinice Kolegium Medycyny w Cleveland w stanie Ohio (USA). Specjalizuje się w mikrochirurgii, chirurgii ręki, chirurgii nerwów obwodowych, transplantacji i badań mikrokrążenia. W 2008 roku kierowała zespołem chirurgów, który przeprowadził pierwszą operację przeszczepu twarzy w USA.
wojewoda siemionow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj