RADOSNA SZKOŁA – DODATKOWY NABÓR
2011-06-06
Stanisław Kracik, wojewoda małopolski ogłasza dodatkowy nabór do rządowego programu „Radosna szkoła”. Do rozdysponowania wśród małopolskich gmin jest jeszcze ponad 7,2 mln zł.

W tym roku na utworzenie lub modernizację szkolnych placów zabaw oraz na zakup pomocy dydaktycznych do podziału dla małopolskich gmin jest prawie 15,3 mln zł. Do tej pory dofinansowanie na utworzenie lub modernizację szkolnych placów zabaw przyznano 92 szkołom (łącznie to kwota 7,1 mln zł), natomiast na zakup pomocy dydaktycznych 104 szkołom (łącznie to kwota 914 tys. zł).

- Do wykorzystania pozostała jeszcze spora suma, bo ponad 7,2 mln zł - mówi Stanisław Kracik i zachęca samorządy do skorzystania z możliwości poprawienia infrastruktury szkolnej.

Wnioski mogą być składane na zakup albo zwrot kosztów zakupu pomocy dydaktycznych (dofinansowanie wynosi 100 procent) oraz na utworzenie, zwrot kosztów utworzenia, modernizację oraz zwrot kosztów modernizacji szkolnych placów zabaw (50 procent kosztów inwestycji). Samorządy lub inne organy prowadzące szkoły mogą składać wnioski do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie do 17 czerwca. Wnioski zostaną ocenione do końca lipca. Więcej informacji: tutaj .

Przypomnijmy: celem rządowego programu „Radosna szkoła” jest zapewnienie najmłodszym uczniom warunków do aktywności ruchowej w szkołach. Koszt całego programu w latach 2009-2014 wyniesie prawie 2,5 mld zł, z czego ponad 1,2 mld zł pochodzić będzie z budżetu państwa, a ponad 1,1 mld zł z budżetu gmin. W ramach programu szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia mogą starać się o dofinansowanie do budowy placów zabaw oraz do zakupu pomocy dydaktycznych (np. piłek, torów przeszkód, klocków) do miejsc zabaw w budynkach.

radosna szkoła
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj