W TARNOWIE POWSTANIE NOWE RONDO
2011-03-07
W Tarnowie w ciągu drogi krajowej nr 73 na skrzyżowaniu ulic Błonie z Aleją Jana Pawła II powstanie nowe rondo. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację tej inwestycji.

Rondo powstanie w ciągu drogi krajowej nr 73 na skrzyżowaniu ul. Błonie z Aleją Jana Pawła II w Tarnowie. Jeden z wylotów z ronda będzie prowadził do tak zwanego łącznika z „węzłem Krzyż” przyszłej autostrady A4. Dzięki tej inwestycji powstanie zjazd z drogi krajowej nr 73 na autostradę A4.

Trasa ta obecnie jest bardzo ruchliwa i prowadzi z północnego rejonu miasta w kierunku Kielc. Odbywa się tam zwłaszcza ruch tranzytowy. Nowe rondo nie tylko poprawi bezpieczeństwo, ale także powinno usprawnić ruch w tym miejscu.
Średnica zewnętrzna jezdni ronda wyniesie 55 m, a średnica wyspy środkowej 37 m. W ramach inwestycji zostanie położona nowa nawierzchnia, powstaną nowe chodniki i zamontowane zostanie oświetlenie.

Koszt budowy ronda wyniesie 6,5 mln zł. Część środków pochodzi z Unii Europejskiej, część z budżetu gminy Tarnów. Budowa będzie realizowana w tym roku, jej inwestorem jest Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich.
droga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj