MAŁOPOLSKI PARK TECHNOLOGII INFORMACYJNYCH
2010-11-04
W Krakowie powstanie profesjonalne biuro obsługi przedsiębiorstw z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Małopolski Park Technologii Informacyjnych będzie działać na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

5 listopada (piątek) odbyło się symboliczne rozpoczęcie budowy Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych. W spotkaniu, które odbyło się w piątek (5 listopada) o godz. 9.30 na obszarze krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej w Pychowicach udział wziął Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Małopolski Park Technologii Informacyjnych powstanie dzięki wsparciu m.in. ze strony wojewody małopolskiego. W tym roku wojewoda przekazał Krakowskiemu Parkowi Technologicznemu nieruchomości w Bochni i Zakopanem o łącznej szacunkowej wartości prawie 12 milionów złotych. KPT grunty te sprzedał a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczył na wkład własny do realizacji Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych.
Małopolski Park Technologii Informacyjnych zostanie zbudowany w Pychowicach. W nowym biurowcu siedzibę będą miały małe i średnie przedsiębiorstwa działające w branży technologii informacyjnych, powstaną również laboratoria oraz sale konferencyjne. Ośrodek zapewni kompleksowe wsparcie firmom m.in.: szkolenia, doradztwo w zakresie technologii i zarządzania firmą, podnoszenie kwalifikacji pracowników, transfer technologii.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Krakowskiego Parku Technologicznego:www.sse.krakow.pl
małopolski park technologii informacyjnych
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj